ФИНАЛЕ АБА ЛИГЕ: Црвена Звезда повела у финалној серији

Кошаркаши Црвене Звезде побиједили су синоћ Цедевиту, резултатом 68:59 и тако повели у финалној серији АБА лиге.

У Пиониру су синоћ виђена два различита полувремена.

Звезда је кренула фуриозно, од почетка наметнула снажан темпо, те прву четвртину ријешила у своју корист резултатом 21:9.

Домаћи су и у  другој четвртини наставили у истом ритму, а у једном тренутку су имали и чак 25 поена разлике, међутим гости из Загреба су мини серијом смањили резултат, те је на полувремену резултат гласио 42:24 у корист Звезде.

Међутим, у другом полувремену, на терен као да су изашле двије различите екипе.

Звездини кошаркаши су почетком треће четвртине изгубили неколико лопти у раној фази напада, па је Цедевита лаганим кошевима полако топила предност. Загрепчани су стигли на минус од седам поена, међутим, нису имали снаге за потпуни преокрет. До краја треће четвртине, Звезда се успјела консолидовати, тако да су домаћи пред одлучујућих 10 минута имали и 10 поена предности (54:44).

У посљедњој четвртини, Звезда је мини серијом отишла на 15 поена разлике, међутим и Цедевита је преко расположеног Луке Бабића спустила вођство домаћих испод 10 поена. У посљедњих два минута Цедевита је озбиљно запријетила, али Звездини играчи су успјели сачувати вођство и повели са 1:0 у финалној серији.

У Звездином тиму најефикаснији је био капитен Лука Митровић са 18 поена и осам скокова, док је Марјановић постигао 15 поена уз 12 скокова.

У Цедевити вриједи истаћи12 поена Луке Бабића и он је једини двоцифрени играч у својој екипи. По девет су погодили Томас, Билан и Гордић.

Друга утакмица на програму је такође у Пиониру, а потом се серија од сриједе сели у Загреб.