ЕВРОЛИГА: Звезда у Топ16!

Кошаркаши Црвене звезде побиједили су Бајерн у гротлу Пионира са 85:76 и пласирали се у Топ16 Евролиге другу годину заредом!

Под највећим знаком питања пред овај меч био је наступ Марка Симоновића који је повриједио скочни зглоб против Мега Лекса, али се он нашао у стартној петорци.

Меч је почео мирно, а онда је Пионир експлодирао послије Звездине серије. Цирбес је на старту уз Лазића одрадио одличан посао, а када су везане тројек убацили Симоновић и Милер тренер Бајерна је морао да реагује – 13:5 у 4. минуту.

После сјајног продора и поена Јовића уз фаул Звезда је у седмом минуту дошла до прве двоцифрене предности (16:5), али је серију Звезде прекинуо Брајант тројком.

Савановић је деовао изузетно мотивисано на старту, покушао је да покрене своју екипу, али су Симоновић и Милер новим тројакма донели Звезди великих +13 (23:10).

Савановић је практично сам играо у екипи Бајерна у првој деоници (11 поена) и управо је он био најзаслужнији што Звезда можда већ у првих десет минута није стекла недостижну предност. Ипак, црвено-бели су након прве деонице имали одличних 31:20.

Почетком друге деонице Бајерн је заиграо знатно боље, па је и Звезда имала много више проблема. Неколико лаких поена гостију и неколико изгубљених лопти Звезде натерало је Радоњића да брзо врати Цирбеса и Милера на паркет. Звезда три минута није постигла кош, па је Радоњић морао да затражи тајм-аут – 31:26.

Много бољу одбрану играо је Бајерн у другој деоници, па је Звезда много теже стизала до поена. На другој страни Томпсон и Риверс су се придружили Савановићу и Бајерн је у 16. минуту прошао на само -3 (36:33).

До краја првог полувремена Звезда је успела да задржи предност, иако је било јасно да се у наставку очекује велика борба – 44:40.

И почетак другог полувремена подсетио је на другу четвртину. Бајерн је играо са много више енергије, пре свега у одбрани, па је брзо стигао до преокрета и првог вођства од стартних 2:0.

Јовић је брзо зарадио трећи фаул, а Вилијамс је имао много проблема са агресивним бековима Бавараца.

Бајерн је мало по мало градио предност, а после две везане тројке Риверса у 30. минуту су гости први пут имали двоцифрену предност – 65:54. На крају треће четвртине било је 65:56.

Задржали су Баварци резултатску и играчку предност и почетком последње четвртине и деловало је да су близу тријумфа и Топ16 фазе.

Звезда је играла стегнуто, па су гости после нових поена Савановића дошли до +11 (67:56). Уследила је бриљантна серија Марка Гудурића који је везао три тројке и у потпуности вратио Звезду у игру. Милер је шест минута пре краја донео и вођство Звезди, али су Томпсон и Ренфро вратили Бајерну +3 (73:70).