ЕВРОЛИГА: Звезда сијала у Минхену, 19 асистенција Јовића

Бајерн – Црвена звезда 79:90 (19:19, 19:24, 25:23, 27:13). Кошаркаши Црвене звезде остварили су други тријумф у 5. колу Евролиге. У Минхену је надигран Бајерн и забележена веома битна победа у борби за Топ 16 фазу. Црвено-бели сјајном игром у последњој четвртини стигли и престигли домаћина. Рекорд Стефана Јовића у евролигашким мечевима – 19 асистенција.

Изабраници Дејана Радоњића одиграли су изванредну утакмицу, најбољу ове сезоне, и освојили драгоцене бодове против директног конкурента за пласман у Топ 16 фазу. Остварили су другу победу у групи, наневши екипи Светислава Пешића трећи пораз.

Звезду је до тријумфа предводио Квинси Милер са 22 поена, док је Владимир Штимац постигао 18, а Марко Симоновић додао је 15. Стефан Јовић уз четири поена забележио чак 19 асистенција, пет скокова и једну украдену лопту. Најефикаснији у екипи Бајерна био је Душко Савановић са 19 поена, а Џон Брајант је постигао 12.

До друге овосезонске победе у Евролиги црвено-бели су дошли захваљујући изванредној игри, пре свега у одбрани, у последњој четвртини и ретко ефикасном шуту за два поена.

Кошаркаши Црвене звезде су за двојку убацили 75 одсто шутева и то је било пресудно, јер су изабраници Светислава Пешића погодили тек нешто више од половине покушаја.

Велику заслугу за такав учинак првака Србије имао је Стефан Јовић, који је забележио чак 19 асистенција, чиме је постао рекордер Евролиге. Он је осмислио готово сваки напад Црвене звезде у последњој четвртини, када је сломљен отпор Бајерна, а постигао је и четири коша, уз пет скокова, па је заслужено био најбољи играч утакмице.

Бајерн: Риверс 6, Томпсон 6, Сајферт, Ренфро 11, Мицић, Ђедовић 9, Ципсер, Савановић 19, Гавел 7, Мајер, Тејлор 9, Брајант 12.

Црвена звезда: Ребић 11, Томпсон 4, Лазић 2, Симанић, Тејић, Симоновић 15, Гудурић, Јовић 4, Милер 22, Цирбес 14, Штимац 18.

У наредном, 6. колу Црвена звезда 19. новембра као гост игра с екипом Стразбура.