ЕВРО ЛИГА: Звезда убедљива у Истанбулу за трећу победу у ТОП 16

Кошаркаши Црвене звезде савладали су вечерас у Истанбулу екипу домаћег Галатасараја са 91:68 (21:16, 31:19, 15:16, 24:17), у утакмици 10. кола Топ 16 фазе Евролиге.

Изабраници Дејана Радоњића реванширали су се Турцима за пораз у Комбанк арени, изборили трећу победу у Е групи и сачували миминалне шансе за пролаз у четвртфинале.

Галатасарај је осмим поразом дефинитивно отпао из трке за наредну рунду елитног такмичења.

Црвена звезда је вечерас у дворани “Абди Ипекчи” доминирала током целог сусрета. У првом полувремену имала је и 20 поена разлике, ослабљени састав домаћина озбиљније се супротставио у трећој четвртини, али тријумф црвено-белих ниједног тренутка није био угрожен.

Гости су били супериорни у свим елементима игре, надмоћно контролишући дешавања на паркету, како у одбрани, тако и у нападу.

Квалитетнија Црвена звезда је у последњој деоници рутински оверила убедљиву победу и задржала трачак наде да ипак може до четвртог места у групи.

Српски клуб до сигурног успеха предводили су Блажич са 19, Марјановић и Џенкинс са по 14 и Митровић и Цирбес са по 12 поена, док су код Галасараја најефикаснији били Поцијус са 13, Ерцег са 11 и Јанг са 10.

Сусрет је протекао у коректној борби и без навијачких инцидената. После убиства навијача Црвене звезде Марка Ивковића уочи сусрета два клуба у новембру, домаћин је предузео све безбедносне мере да не дође до евентуалних изгреда, иако у дворани није било присталица српског клуба.

Полиција је појачала надзор током читавог боравка експедиције црвено-белих у Истанбулу, као и око саме дворане у којој је играна утакмица.

У преосталим мечевима Е групе од 20.45 сати играју Барселона – Макаби, од 21 Реал Мадрид – Алба, а сутра се састају Жалгирис – Панатинаикос.