ЕП У-21: Реми Србије и Њемачке, Данска боља од домаћина

Млада фудбалска репрезентација Србије одиграла је неријешено (1:1) са Њемачком у утакмици првог кола групе А Европског првенства које се одржава у Чешкој.

Изабраници селектора Младена Додића сјајно су ушли у меч и агресивну игру крунисали голом Филипа Ђуричића већ у осмом минуту.

Славољуб Срнић је почео акцију, прослиједио лопту до везисте Саутемптона, који је прошао Кнокеа и одлично погодио гол Марк-Андреа Тер Стегена.

Фудбалери Србије наставили су у истом темпу, али их је мали недостатак пажње коштао примљеног гола у 17. минуту.

Фоланд је одиграо повреатну лопту на ивицу шеснаестерца, Брашанац је покушао да спријечи ударац Џана, али га је овај финтом шута “избацио”, а затим погодио за 1:1.

Србија је од 69. минута играла са играем више, јер је због другог жутог картона искључен Кристијан Гинтер.

У другом мечу исте групе, Данска је савладала Чешку са 2:1.

Наредно коло на распореду је 20. јуна, када ће се Србија од 18 часова састати са домаћином Чешком, док ће ид 20.45 снаге одмјерити Њемачка и Данска.