ДОБАР ПОЧЕТАК: Новак у трећем колу Индијан Велса

Новак Ђоковић савладао je Британца Кајла Едмунда резултатом 2:0 по сетовима (6:4, 7:6) и пласирао се у треће коло турнира у Индијан Велсу у којем ће му противник бити Аргентинац Хуан Мартин Дел Потро

Новак је на прави начин отворио меч против Британца коме је одузео сервис већ у првом гему и предност брејка одржавао до краја сета који је освојио након 42. минута резултатом 6:4.

Почетак другог сета потпуно је припао британцу који је водио 3:0 и 5:2 али је Ђоковић успео да освоји два брејка противнику и други сет пошаље у тајбрејк.

У тајбрејку као и у целом другом сету су се смењивали брејкови али је српски тенисер изашао као победник тајбрејка а тиме и меча након сат и 50 минута игре.

Новаков противник у одбрани турнира у Индијан Велсу у наредном колу биће Аргентинац Хуан Мартин Дел Потро, 35. тенисер на АТП листи који је савладао Делбониса са 2:0 у сетовима.

Ево како је протекао меч:

03:00 – Крај меча! Много узбуђења и преокрета виђено је у тајбрејку али је Новак успео да буде бољи од противника и заслужено дође до победе након два сета. На крају 6:4, 7:6 за Ђоковића.

02.50 – Меч одлази у тајбрејк пошто је резултат 6:6.

02.45 – Са 2:5 Новак изједначује на 5:5, гледаћемо узбудљиву завршницу другог сета.

02.40 – Новак одговара на одличну игру британца и са 5:2 успева да смањи на 5:4 узевши брејк противнику.

02.25 – Враћа Едмунд брејк и има велику предност од 4:2 у другом сету.

02.20 – Британац је узео брејк предности и повео са 3:0 у првом сету али је Новак успео да врати брејк и смањи на 3:2.

01.50 – Крај првог сета, сигурном и стрпљивом игром освојио га је Новак Ђоковић – 6:4.

01.33 – Нешто мирнији део игре, 4:2 води Новак уз брејк вишка.

01.18 – Већ у првом гему брејк за српског тенисера, који је убрзо затим и потврдио за 2:0 на самом старту меча…

01.10 – Почео је меч, први на сервису Едмунд…