ДЕЛФИНИ ПРЕПЛИВАЛИ МАДРИД: Србија преко Шпаније у Светску лигу

Ватерполо репрезентација Србије савладала је вечерас у гостима селекцију Шпаније са 15:9 (2:3, 2:2, 5:2, 6:2) у 4. колу квалификација за Светску лигу.

Изабраници Дејана Савића победом у Мадриду обезбедили су уцешће у Светској лиги, која ће се одржати у Бергаму од 23. до 28. јуна и имаће прилику да бране трофеј освојен у Дубаију.

Шпанија је много боље почела меч и убрзо стекла два гола предности, а у тим тренуцима Филип Филиповић није реализовао петерац.
Филиповић се убрзо искупио и смањио на 3:2, што је био његов 400. гол за репрезентацију.

У другој деоници Шпанци су повели са 5:2, али је Србија успела да на одмор оде са само голом минуса. Прлаиновић и другови су у другом полувремену потпуно загосподарили базеном и са четири везана гола преузели контролу утакмице.

Србија је наставила у истом ритму у последњој четвртини и на крају је забележила још један убедљив тријумф против Шпаније, после меча у Нишу (9:1).

Србија се налази на првом месту друге групе квалификација за Светску лигу са максималних 12 бодова.