ДЕЛФИНИ ИДУ У РИО: Српски ватерполисти у финалу Светске лиге победили Хрвате!

Ватерполо репрезентација Србије обезбедила је карту за Олимпијске игре у Рију! “Делфини су освојили Светску лигу тако што су у финалу победили селекцију Хрватске са 9:6 (1:1, 1:3, 3:1, 4:1) у Бергаму.

Какав преокрет су направили ватерполисти! Били су стално у минусу, губили су са 3:5, а онда су у невероватном ритму преокренули на невероватних 8:5. Након тога, Хрвати нису успели да се врате, тако да је чета Дејана Савића направила још један велики подвиг.

Хрватска је прва повела на утакмици голом Мара Јоковића у шестом минуту, док је у последњем нападу прве деонице Душан Мандић поравнао на 1:1.

Имали смо великих проблема у офанзиви, није нам ишло када приђемо противничком голу, па је до полувремена само Душко Пијетловић успео да затресе мрежу хрватске селекције, а Србија је на полувремену имала минус од једног гола (3:4).

Лука Букић је поново донео “+2” Хрватима, али су “делфини” много боље заиграли у офанзиви, што се поклопило са сјајном дефанзивом, и поред тога што смо имали често и по два играча мање, па смо до почетка последње четвртине успели да поравнамо “бомбом” Душана Мандића.

Није очекивала хрватска репрезентација да ће се Србија да се врати у егал, а онда је наставила да се тресе мрежа “баракуда” до експресних и шокантних по противника 8:5.

Павић је сам држао у игри Хрвате, али то није било довољно, јер је Србија имала бетонску одбрану на челу са Гојком Пијетловићем на голу, тако да су “делфини” стигли до новог успеха и веома битне карте за Бразил.