ЦРНО-БЕЛИ НА КРИЛИМА ЗЛАТНОГ “ОРЛИЋА”: Партизан у плеј-офу Лиге шампиона!

Црно-бели су се потрудили да се навијачи у Хумској прво радују, онда страхују и на крају славе! Фудбалери Партизана су после два преокрета успели у реванш утакмици трећег кола квалификација да савладају Стеауу са 4:2 и укупним резултатом 5:3 прођу у плеј-оф Лиге шампиона!

Шта је све могло да се види у топлој ноћи у Београду, све у режији шампиона Србије. Партизан је из Букурешта донео 1:1, а исти резултат је био на снази већ после 11 минута у реваншу. Два преокрета, бравура и асистенција Живковића, и на крају тачка Трујића који је управо поставио коначних 4:2 – све је то улепшало представу у Хумској.

Све је тако лепо кренуло за Партизан – кореографија, пун стадион и погодак већ у осмом минуту. Грмело је у Хумској након што је Вулићевић центрирао са десног бока, голман Кожокару је кренуо на центаршут, али је Пап потпуно несмотрено реаговао и петом вратио лопту у средину, те је тако сервирао за Бабовића коме није било тешко да затресе мрежу за 1:0.

Чинило се у тим тренуцима да је све на страни црно-белих, јер је лопта кружила око шеснаестерца румунске екипе, али се Стеауа врло брзо организовала и кренула са стихијским нападима, па све јаче и јаче, те је уследио 11. минут и изједначење.

Са десног крила центрирао је Хамрун, деловало је да је у скоку Таде фаулирао Балажица што судије нису санкционисале, голман Живковић је био неодлучан у петерцу, па је Вулићевић окренут леђима покушао да избаци лопту, на несрећу само до Мунируа који је из прве погодио доњи леви угао!

Бука на стадиону у Београду је мало утихнула, па се вратила поново на најбољи ниво, али то није помогло играчима Партизана који нису могли да се похвале ситуацијом на терену, јер се све више бранио од Стеауе која је преко Тадеа напала, угрозила Живковића који је сасвим довољно у 27. минуту реаговао да лопта заврши на пречки, а онда и у корнеру.

Нешто је морало да се мења, али није – зато су Румуни пет минута касније преокренули преко брзог Хамруна. Петровић је изгубио један дуел, Алсенат је додао до Попе који је са десног крила пронашао Хамруна, а он је из прве послао лопту у доњи десни угао немоћног Живковића за 1:2 и шок у Хумској!

Сиве мисли нису могле да заобиђу изабранике Зорана Милинковића и брзо је морало нешто да се поправи, па је седам минута пре краја првог полувремена Божинов у паду главом погодио леви доњи угао, али је “експлозија” Хумске била узалудна, јер је линијски судија оправдано досудио офсајд.

Нова прича морала је да се прича у другом полувремену, а није могла лепша да буде по Партизан. У 50. минуту је Божинов украо лопту лоше организованој одбрани Стеауе, па избацио Брашанца који је био испред капитена Вареле који је оборио везног фудбалера домаће екипе, скривио једанаестерац и зарадио црвени картон.

Само је остало да Валериј Божинов конверује најстрожу казну, али се то није десило, јер је бугарски фудбал погодио леву стативу, а затим је опасност отклоњена.

Љутили су се играчи румунске екипе, али без права, јер су били заиста оштри, тако да су у три минута скупили три жута картона.

Искористио је Партизан тренутак, напао по средини терена, па је Марко Јевтовић са 25 метара упутио ударац који је блокирао Пап, али се лопта од његове ноге одбила у други угао голмана Кожокаруа који је био у раскораку, те није могао да спречи поравнање у Хумској.

Сви су били на иглама, јер је пласман у плеј-оф био тако близу, а тако далеко, само на један гол, а да свима присутнима оствари жеље потрудио се Андрија Живковић који је у 69. минуту примио лопту на неких седам метара, финтом из колена избацио Алесаната који је само проклизао у празно, а онда резантним ударцем погодио дијагоналу и од леве стативе затресао мрежу за велики преокрет (3:2).

Паметно, Партизан је спустио лопту, умирио игру и у таласима нападао противничку екипу која до краја сусрета није успела да се врати и запрети, али је зато још једном морао да вади лопту из своје мреже.

Никола Трујић је у 90. минуту ушао у игру и само 50 секунди касније био на правом месту после центаршута Андрије Бабовића, те је прво покушао главом, што није прошло, али зато јесте ногом из другог пута. Тако су Румуни отишли са сервираним “покером” кући, а црно-бели су после великог двобоја прошли у плеј-оф, само корак од групне фазе Лиге шампиона.