БРАТИСЛАВА: Милица Николић првакиња Европе у џудоу

Српска џудисткиња Милица Николић постала је првакиња Европе, пошто је на Европском првенству за млађе сениоре у Братислави освојила златну медаљу у категорији до 48 килограма.

Србија је и раније освајала медаље на шампионатима млађих сениора, али никада златну. Џудисткиња Црвене звезде рекла је да је пресрећна због овог успјеха.

“Мој осмијех најбоље говори како се осјећам. Пресрећна сам, јер је ово велики успјех. У нашем спорту нема лаких противника ни лаких мечева. За ово сам се дуго припремала и радила. Хвала свима на подршци – породици, Црвеној звезди и Џудо савезу Србије”, рекла је Николићева.

Млада српска репрезентативка побиједила је у првом мечу Катарину Танзер из Аустрије са 10:0; у другом мечу била је боља од Реке Пуп из Мађарске, коју је побиједила на вазари; у четвртфиналу је са 10:0 побиједила Синту Гарсију Месу из Шпаније, да би у финалу из контре, за само пет секунди бацила на татами Ноу Минскер из Израела и освојила златну медаљу.

Репрезентативац Србије Никола Гајић је такмичење до 60 килограма у Братислави завршио у првом колу, у коме га је побиједио Шпанац Мигел Фернандез.

Илија Цигановић у конкуренцији до 66 килограма није имао довољно спортске среће у дуелу са Пољаком Михалом Бартусиком.